Citibank

kód banky: 2600 | IČ: 28198131 | kontakt: zde | ceník: zde

telefon: +420 233 062 222
e-mail: zakaznicky.servis@citi.com
web: www.citibank.cz

 

 

Využijte kreditní kartu od Citibank (klikněte pro více informací zde).

Kdo jsme

V ČR působí Citi prostřednictvím Citibank Europe plc, organizační složky. Od roku 1991 nabízíme bankovní produkty a služby širokému spektru zákazníků – od osobního bankovnictví pro fyzické osoby včetně bohaté nabídky kreditních karet, přes program Citigold pro afluentní klientelu až po firemní bankovnictví pro malé a střední podniky či velké nadnárodní společnosti.

Citi v ČR – 20 let na českém trhu

Citi je na českém trhu přítomna od roku 1991. Stala se tak jednou z prvních zahraničních bank působících v České republice (resp. tehdejším Československu). V počátečních letech se banka zaměřovala převážně na poskytování bankovních služeb nadnárodním korporacím, velkým českým podnikům a finančním institucím. Rychle si získala vůdčí postavení na trhu v oblasti podnikového bankovnictví a postupně rozšiřovala svou nabídku produktů a služeb i na malé a středně velké firmy.
Na trh retailového bankovnictví vstoupila banka v roce 2001 a od té doby nabízí svým klientům řadu bankovních produktů a služeb, jako jsou osobní účty, kreditní karty, možnost investování do podílových fondů a také službu privátního bankovnictví Citigold.

Historie Citi v ČR

 • 2011 – Citibank zvyšuje prostřednictvím nové služby 3D Secure zabezpečení internetových transakcí svých klientů a je první bankou na českém trhu, která platební karty s touto technologií vydává. Citibank představuje službu Citi Global Transfer, která umožňuje provádět elektronické platby mezi bankovními účty Citibank po celém světě bez jakýchkoliv časových prostojů.
 • 2011 – Citibank, jako první banka na českém trhu, vydala bezkontaktní kartu, byla jí kreditní karta Shell MasterCard od Citibank. Uskutečnila se první platba mobilním telefonem na území České republiky. Prostřednictvím technologie NFC (Near Field Communication) mohou na čtyři stovky klientů Citibank a Komerční banky vyzkoušet v rámci pilotního projektu platby mobilním telefonem v hypermarketech Globus.
 • 2011 – Citibank uvádí mobilní bankovnictví pro korporátní klientelu umožňující autorizaci plateb prostřednictvím mobilního telefonu a přijímání notifikačních SMS. Citibank spouští mobilní bankovnictví. Klienti mohou spravovat osobní finance díky aplikaci ve svém chytrém telefonu. Citibank je první banka na českém trhu, která nabízí tuto aplikaci na mobilních operačních systémech Android a iPhone.
 • 2011 – Citibank představuje speciální nálepky s bezkontaktní technologií. Ty si mohou klienti umístit kamkoli potřebují (např. na mobilní telefon, peněženku atd.) a používat je stejně jako svou bezkontaktní kartu.
 • 2010 – Centrála Citibank přesídlila do Nových Butovic na Praze 5. Pro klienty zde bylo otevřeno nové Wealth Management Centrum
 • 2010 – Citi začala nabízet zprostředkování služeb londýnské International Personal Bank (IPB). IPB přináší českým klientům řešení pro diverzifikaci mezinárodního portfolia.
 • 2009 – Citibank přichází s novým volitelným pojištěním k Citi kreditním kartám s názvem „Pojištění Bezpečí s Vaší kartou“. Pojištění se vztahuje např. na rizika zneužití kreditní karty v důsledku jejího odcizení nebo ztráty, včetně zneužití Citi kreditní karty při internetové transakci či zneužití karty za použití PIN kódu, a také na nucený výběr hotovosti kreditní kartou z bankomatu učiněný pod hrozbou fyzického násilí.
 • 2008 – Otevřeli jsme nové servisní centrum v Brně, které rozšířilo naši kapacitu v oblasti telefonního bankovnictví a vymáhání pohledávek.
 • 2008 – Společnost Citibank a.s. se změnila z dceřiné společnosti stoprocentně vlastněné společností Citibank Overseas Investment Corporation se sídlem v USA na pobočku akciové společnosti Citibank Europe plc se sídlem v Irsku. Od tohoto data se název naší společnosti nově změnil na „Citibank Europe plc, organizační složka“.
 • 2007 – Otevřeli jsme atraktivní Citigold Centrum v centru Prahy pro naše retailové klienty.
 • 2007 – Titul nejlepší internetová banka pro korporátní klientelu. Časopis Global Finance udělil Citibank v roce 2007 poprvé titul „Nejlepší internetová banka“ pro korporátní klienty v České republice. Od té doby si Citibank toto oceněné stále drží.
 • 2006 – Citi kreditní karty získávají ocenění. Kreditní karta Shell MasterCard od Citibank získala v roce 2006 ocenění časopisu Osobní finance „Nejlepší finanční produkt roku“. Tuto kreditní kartu ocenila i společnost MasterCard, která ji udělila titul „Nejlepší cobrandová karta z pohledu přínosu pro klienta“. MasterCard ocenila ve stejném roce i Citi ČSA kreditní kartu, kterou nazvala „Nejlepší novinkou roku“.
 • 2005 – Citibank otevřela svoji první pobočku v Libereckém kraji. Součástí této pobočky je i první specializované středisko nabízející služby určené pro malé a střední firmy.
 • 2004 – Díky nové službě WorldLink mohou klienti Citibank provádět platby ve více než stovce měn.
 • 2003 – Malí a střední podnikatelé mají svou platební kartu. V roce 2003 uvedla Citibank společně s VISA International unikátní produkt pro malé a střední podnikatele – mezinárodni debetní kartu VISA Business Electron. Do dnešní doby nenašla tato karta na českem trhu svého konkurenta.
 • 2003 – Služby Citibank zahrnují atraktivní nabídku bankovních produktů a služeb pro nejširší spektrum zákazníků od velkých společností, přes malé a střední firmy a podnikatele, až po fyzické osoby. Banka má v roce 2003 sedm set zaměstnanců, kteří působí v sedmi pobočkách a prodejních místech. Vedle toho Citibank a.s. využívá unikátní distribuční systém – síť obchodních zástupců. Také díky kvalitnímu internetovému bankovnictví a nepřetržité zákaznické službě CitiPhone působí Citibank a.s. na celém území České republiky.
 • 2001 – Citibank začala nabízet produkty a služby osobního bankovnictví. Na vysoce konkurenční trh vstoupila s nabídkou účtů, kreditních karet, osobních půjček a investice do podílových fondů. Od počátku klade Citibank a.s. důraz na využívání moderních nástrojů přímého bankovnictví – telefonického a internetového bankovnictví.
 • 2001 – Citibank zpřístupnila svým firemním zákazníkům obchodování na devizových trzích prostřednictvím online platformy FXLink.
 • 1999 – Citibank začala pod značkou CitiBusiness nabízet jako vůbec první na českém trhu služby specializované pro segment malých a středních podniků (SME).
 • 1998 – Celoroční objem obchodů se stabilizoval na výši okolo 40 miliard korun a Citibank otevírá další dvě pobočky – v Plzni a v Pardubicích.
 • 1997 – Expanze Citibank a narůstající počet místních klientů si vyžádaly otevření prvních dvou poboček mimo Prahu, a to v Ostravě a v Brně. V tomto roce banka začala nabízet také derivátové produkty.
 • 1996 – V tomto roce byla založena sesterská společnost CitiLeasing, s.r.o., která svým klientům nabízí leasingové služby.
 • 1995 – Obchodní aktivity Citibank začaly s příchodem dalších klientů narůstat rychleji a celkový objem obchodů přesáhl 25 miliard korun.
 • 1995 – V roce 1995 se Citibank stala poprvé „Nejlepší zahraniční bankou v České republice“. Toto ocenění časopisu Euromoney získala i v následujících třech letech.
 • 1994 – Citibank se stává depozitářem a správcem cenných papírů. V roce 1994 Citibank zavedla program Custody Services, v rámci kterého se banka mohla stát správce a depozitářem cenných papírů pro mezinárodni investory. Portfolio úvěrů, které Citibank poskytla v tomto roce tuzemským firmám, bylo největší ze všech zahraničních bank působících na českem trhu.
 • 1993 – Celkový objem všech obchodů Citibank a.s. v tomto roce přesáhl 10 miliard korun.
 • 1993 – Počátkem roku 1993 se Citibank stala členem a akcionářem pražské Burzy cenných papírů.
 • 1992 – Citibank zavádí elektronické bankovnictví pro korporátní klientelu. Obsluha účtu probíhala přes operační systém MS DOS.
 • 1991 – Citibank a.s. zahájila činnost v České republice. Na počátku svého působení na českém trhu se banka zaměřovala na poskytování bankovních služeb nadnárodním korporacím, velkým českým podnikům a finančním institucím. Svými službami si zajistila významnou pozici v řadě produktových oblastí, jakými jsou treasury, cash management, custody nebo úvěrové produkty.

Právní subjektivita

Citibank Europe plc, je společnost založená a existující podle irského práva, se sídlem Dublin, North Wall Quay 1, Irsko, registrovaná v rejstříku společností v Irské republice, pod číslem 132781, provozující svou obchodní činnost v České republice prostřednictvím Citibank Europe plc, organizační složka, se sídlem na adrese Praha 5, Stodůlky, Bucharova 2641/14, PSČ 158 02, IČ 28198131, zapsané v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl A, vložka 59288.

zdroj: www.citibank.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Kopírování článků nebo dalších částí tohoto webu je bez souhlasu redakce zakázáno.