Raiffeisenbank

kód banky: 5500 | IČ: 49240901 | kontakt: zde | ceník: zde

telefon: 800 900 900
e-mail: info@rb.cz
web: www.rb.cz

 

 

Profil banky

Raiffeisenbank a. s. je jednou z největších a nejvýznamnějších bank na trhu v České republice. Nabízí široké spektrum služeb pro soukromé i podnikové klienty. Její dynamický rozvoj se odráží také v celé řadě ocenění a celkovému růstu aktiv.

Informace o bance

Raiffeisenbank a.s. (RBCZ) poskytuje od roku 1993 v České republice široké spektrum bankovních služeb soukromé i podnikové klientele. V roce 2006 zahájila spojování s eBankou, integrační proces obě banky dokončily v létě roku 2008. Raiffeisenbank obsluhuje klienty v síti více než 120 poboček a klientských center, poskytuje rovněž služby specializovaných hypotečních center, osobních a firemních poradců.

Banka v roce 2011 vytvořila zisk ve výši 2,22 miliardy korun, což představovalo nárůst o 22 procent, zároveň došlo k výraznému posílení kapitálu banky. Celková aktiva přesahují 200 miliardy korun, Raiffeisenbank je tak 5. největší bankou v ČR. Banka zaměstnává 3000 lidí.
Nabídku kvalitních služeb potvrzuje celá řada domácích i mezinárodních ocenění. V soutěži Banka roku je Raiffeisenbank pravidelně vyhlašována „Nejdynamičtější bankou roku“. eKonto získalo v roce 2011 počtvrté v řadě získalo titul pro nejlepší účet. Raiffeisenbank rovněž získala titul pro nejlepší banku v České republice od magazínu Global Finance i PwC. V soutěži Zlatá koruna banka loni získala 1. místo v kategoriích přímé bankovnictví, podnikatelské účty a podnikatelské úvěry.

Majoritním akcionářem je se 75 procenty rakouská finanční instituce Raiffeisen Bank International AG (RBI). která vznikla v říjnu 2010 spojení Raiffeisen International a části RZB. Dalšími akcionářem je RB Prag-Beteiligungs GmbH, která drží 25 procent. RBI zajišťuje služby firemním a investičním klientům v Rakousku a dále obsluhuje klienty v řadě zemí střední a východní Evropy. Majoritním vlastníkem Raiffeisen Bank International je RZB se 78,5 procenty, zbývající část se volně obchoduje.

Skupina Raiffeisen získává pravidelně od prestižních časopisů Euromoney, Global Finance i The Banker ceny pro “Nejlepší banku ve střední a východní Evropě”, síťové banky navíc získávají ocenění pro nejlepší banky v daných zemích regionu.

Raiffeisenbank a.s. od samého počátku aktivně nabízí služby s důrazem na zohlednění specifických potřeb klientů v různých regionech. Vedle svých ryze obchodních aktivit se banka angažuje v souladu se 140letou tradicí jména Raiffeisen rovněž v řadě veřejně prospěšných aktivit, zahrnujících např. oblast kultury, vzdělávání či charitativní projekty.

Emblémem a tradiční ochrannou známkou skupiny Raiffeisen je zvláštní architektonický prvek: dvě zkřížené koňské hlavy (tzv. Giebelkreuz). Giebelkreuz, který již po staletí zdobí štíty mnoha budov v Evropě, je symbolem ochrany rodin shromážděných pod společnou střechou před zlem a životním ohrožením. I nadále se budeme snažit, aby Raiffeisenbank představovala pro naše klienty jistotu a stabilitu, zároveň budeme ovšem pokračovat v zavádění moderních bankovních produktů a služeb.

zdroj: www.rb.cz

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Kopírování článků nebo dalších částí tohoto webu je bez souhlasu redakce zakázáno.