Volksbank CZ

kód banky: 6800 | IČ: 25083325 | kontakt: zde | ceník: zde

telefon: 800 133 444
e-mail: mail@volksbank.cz
web: www.volksbank.cz

 

 

Představení banky

Volksbank CZVolksbank působí na českém trhu od roku 1993, od 1. ledna 1997 jako samostatná akciová společnost Volksbank CZ, a.s.

Volksbank CZ je obchodní bankou se širokou nabídkou finančních produktů a služeb pro občany, malé a střední firmy, obce a města, stejně jako bytová družstva, developerské společnosti a subjekty ze zemědělského sektoru.

Naším cílem je být klientům důvěryhodným finančním poradcem. Díky hlubokému pochopení a znalosti jejich potřeb jsme schopni nabízet jim individuální řešení, o kterém jsme přesvědčeni, že pomáhá. Nejsme pouze prodejci bankovních produktů – bankovnictví chápeme především jako službu, která vede ke vzájemné prosperitě a růstu.

Našim klientům pomáháme zhodnotit jejich peníze, poskytujeme jim srozumitelné finanční a bankovní poradenství i špičkovou osobní péči. Tímto způsobem usilujeme o to, aby bankovnictví znovu získalo svůj původní osobní charakter.
Akcionáři

Volksbank CZ úspěšně působí na českém trhu již od roku 1993. Hlavním akcionářem banky je Volksbank International AG (dceřiná společnost Sberbank).

Volksbank International AG (VBI) – sídlící ve Vídni, Rakousko – jejím jediným vlastníkem je od 15. 2. 2012 ruská banka Sberbank. VBI řídí úspěšnou a expandující síť bank v osmi zemích střední a východní Evropy (CEE): na Slovensku, v České republice, Maďarsku, Slovinsku, Chorvatsku, Bosně a Hercegovině, Srbsku a na Ukrajině.

Sberbank – největší ruská banka, spravuje přibližně 27 procent veškerých bankovních aktiv v Rusku a zaměstnává více než 240 tisíc lidí. Zakladatelem a většinovým akcionářem Sberbank je Ruská národní banka (Bank of Russia) s více než šedesátiprocentním podílem hlasovacích akcií. Ostatními akcionáři banky je více než 245 tisíc právnických a fyzických osob.

Sberbank provozuje největší celostátní síť poboček. Více než 19 tisíc poboček je řízeno 17 oblastními centrálami. Banka má také dceřiné bankovní ústavy v Kazachstánu, na Ukrajině a v Bělorusku, pobočku v Indii a zastoupení v Německu, v Číně a nejnověji také ve Švýcarsku. Akvizicí Volksbank International získala Sberbank navíc zastoupení v dalších devíti zemích střední a východní Evropy.

Sberbank Rusko byla založena v roce 1841. Dnes je moderní bankou s kompletními službami, která dokáže uspokojit potřeby různých skupin zákazníků a nabízí jim široké portfolio bankovních služeb.

zdroj: www.volksbank.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Kopírování článků nebo dalších částí tohoto webu je bez souhlasu redakce zakázáno.