Všeobecná úverová banka

kód banky: 6700 | IČ: 48550019 | kontakt: zde | ceník: zde

telefon: +420 221 865 111
e-mail: infovub@vub.cz
web: www.vub.cz

 

 

O bance

Všeobecná úverová bankaVšeobecná úverová banka, a.s. Bratislava byla založena 1. ledna 1990 vyčleněním z bývalé státní banky Československé. Její pobočka v Praze byla založena 20. listopadu 1991, tehdy ještě jako tuzemská pobočka. V dubnu 1992 proběhla transformace státního peněžního ústavu na akciovou společnost.

Po rozdělení Československa a vzniku dvou samostatných států podala Všeobecná úverová banka, a.s., žádost o povolení působit jako banka v České republice. Toto povolení jí bylo Českou národní bankou uděleno 14. ledna 1993.

Významným mezníkem v rozvoji služeb a produktů banky se stal listopad 2001, kdy byla úspěšně završena privatizace Všeobecné úverové banky, a.s., včetně její pražské pobočky. Hlavním akcionářem se stala významná italská bankovní skupina IntesaBci s 94,47% podílem na základním jmění.

Finanční skupina IntesaBci vznikla spojením italských bank původně známých pod názvy Banca Commerciale Italiana, CARIPLO, Banco Ambrosiano Veneto a několika dalších. V lednu 2003 došlo ke změně názvu finanční skupiny IntesaBci na Banca Intesa.
Banca Intesa je v současné době největším bankovním domem v Itálii a jednou z předních finančních skupin v Evropě. Banca Intesa působí ve více než 40 zemích světa. Kromě České republiky a Slovenska rozvíjí své obchodní aktivity v rámci regionu střední a východní Evropy také v Maďarsku, Chorvatsku a Polsku.
Banca Intesa provozuje více než čtyři tisíce poboček, z toho se přibližně 1000 nachází mimo území Itálie.

zdroj: www.vub.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Kopírování článků nebo dalších částí tohoto webu je bez souhlasu redakce zakázáno.