Hypoteční banka

kód banky: 2100 | IČ: 13584324 | kontakt: zde | ceník: zde

telefon: 844 111 174
e-mail: info@hypotecnibanka.cz
web: www.hypotecnibanka.cz

 

 

Profil

Hypoteční banka, a.s.

Hypoteční banka je specialistou na poskytování hypotečních úvěrů fyzickým osobám a již více než dva roky je lídrem hypotečního trhu.

Naše vize

Jsme profitabilní, moderní a specializovaná banka se zvučným jménem nabízející optimální spektrum hypotečních produktů určených pro financování bydlení našich klientů. Díky profesionálně poskytovaným službám, flexibilitě, vstřícnému přístupu ke klientům a jedinečné spolupráci s našimi partnery budeme i nadále udávat tón v hypotečním bankovnictví.

Název, značka a logo

Od 1. ledna 2005 vystupujeme pod novou značkou Hypoteční banka a s novým logem. Do 31. prosince 2005 zněla naše obchodní firma Českomoravská hypoteční banka, a.s.“. S účinností od 1. ledna 2006 došlo k její změně na „Hypoteční banka, a.s.“ a od 13. srpna 2007 se sídlem naší centrály stala budova ČSOB v Praze Radlicích.

Historie

Vznikli jsme 10. ledna 1991 a původně jsme působili jako univerzální obchodní banka regionálního charakteru. V září roku 1995 jsme získali oprávnění k vydávání hypotečních zástavních listů a stali jsme se tak první bankou v České republice specializovanou na hypoteční úvěry. V červnu roku 2000 se naším majoritním vlastníkem stala Československá obchodní banka, a.s. (ČSOB). Tímto krokem jsme přešli do silné finanční Skupiny ČSOB.

Akcionář banky

Jediným akcionářem banky je Československá obchodní banka, a. s. (ČSOB). ČSOB poskytuje „pod jednou střechou“ služby spřízněných společností v oblasti bankovnictví, pojišťovnictví a správy aktiv, přičemž koncept bankopojištění hraje stále větší roli.

Postavení na trhu

Těší nás a zároveň zavazuje, že si dlouhodobě udržujeme jednu z předních pozic v oblasti hypotečních úvěrů pro občany. Jsme také největším emitentem hypotečních zástavních listů v České republice.

Základní kapitál

Náš základní kapitál činí 5 076 333 500 Kč.

Naše strategie

Razíme tzv. multibrandovou neboli víceznačkovou strategii, ve které jsme v českém hypotečním bankovnictví průkopníkem. Nabízíme hypotéky nejen ve vlastní obchodní síti, ale připravujeme také hypoteční produkty pro mateřskou ČSOB, Poštovní spořitelnu, Českomoravskou stavební spořitelnu a další partnery.

Obchodní síť

Naši obchodní síť tvoří 26 poboček, poradenská místa a široká síť externích hypotečních poradců po celé České republice.

Kodexy

31. ledna 2006 jsme přistoupili ke Kodexu chování mezi bankami a klienty, od 1. dubna 2006 se řídíme při poskytování hypotečních úvěrů tzv. Hypotečním kodexem.

Naše poslání

  • Pomáháme našim klientům bydlet.

Hodnoty banky

  • Smysluplnost
  • Spolupráce
  • Otevřenost
  • Ambice
  • Respekt a uznání
  • Spolehlivost
  • Optimismus a radost

zdroj: www.hypotecnibanka.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Kopírování článků nebo dalších částí tohoto webu je bez souhlasu redakce zakázáno.