Jak založit s.r.o. krok za krokem

V dnešní době provozuje živnost libovolného typu bezpočet podnikatelů. Pakliže patříte mezi ně, určitě jste se někdy zamýšleli nad otázkou, zda si raději nezaložit společnost s ručením omezeným? Takové s.r.o. totiž působí před zákazníky mnohem lepším dojmem a může vám přilákat více obchodních partnerů. Jenže, copak víte, jak založit společnost s ručením omezených?

Pokud kývete hlavou, že ne, přinášíme vám stručný návod na to, jak tento proces dotáhnout od A až do Z. I když se vše může zdát na první pohled jako složité, nemusí tomu tak být. Stačí pouze vědět, jak na to.

Zapřemýšlejte o základních věcech

Nežli se vůbec vrhnete na základní administrativní povinnosti, měli byste zauvažovat o tom, jak se vaše budoucí společnost bude jmenovat. Tento krok není radno v žádném případě podceňovat, protože právě pod tímto názvem by si vás většina klientů měla pamatovat.

Nezapomínejte ani na sídlo společnosti, které můžete řešit buď skutečnými prostory s kancelářemi, jež budete okupovat nebo zvolíte cenově dostupnější virtuální kancelář.

Poslední rozhodnutí pak padne v otázce týkající se základního kapitálu. Dnes už nemusíte skládat částku ve výši 200 000 Kč, jak tomu bylo zvykem do roku 2014. Nyní můžete založit s.r.o. od jediné koruny. Vhodné je ale vložit vklad alespoň několik tisíc korun.

Navštivte notáře

Následovat by měla první návštěva notáře, kde zaplatíte zhruba 10 000 Kč za kolky a využívané služby. Po sepsání společenské smlouvy budete potřebovat souhlas s umístěním sídla firmy, název a list vlastnictví.

Pak by mělo následovat složení základního kapitálu v bance a návštěva živnostenského úřadu, kde počítejte s poplatkem ve výši 1 000 Kč.

Při vaší druhé návštěvě notáře už si sebou budete moci vzít výpis z živnostenského rejstříku, potvrzení o složení peněžní částky v bance a zakladatelskou listinu.

Nevíte si rady, oslovte firmu na založení s.r.o.

Nachází se mezi námi asi hodně podnikatelů, kterým tento stručný návod moc neřekne a mnohdy mají i spoustu jiných starostí než řešit to, jak založit společnost s ručením omezeným. Pokud tomu tak opravdu je a patříte mezi ně, nezoufejte.

Na trhu totiž existuje řada firem zabývajících se touto činností. Tyto služby jsou samozřejmě spojeny s mírnými poplatky, ve výsledku vám ale ušetří spoustu drahocenného času a starostí. Po úvodní konzultaci s vybranou firmou se už nemusíte o cokoliv starat a pouze vám budou předány dokumenty týkající se vaší nové společnosti s ručením omezeným. Tento proces standardně trvá v rozmezí od deseti do čtrnácti dnů. Připlatit si však můžete i za expresní vyřízení do pěti dnů.

Záleží tedy na vás, jaké z uvedených variant dáte přednost. Zda založení s.r.o. svépomocí nebo na klíč.

Obrázek převzat z webu www.freedigitalphotos.net (autor: IndypendenZ).

 

Kopírování článků nebo dalších částí tohoto webu je bez souhlasu redakce zakázáno.