U jaké banky založit podnikatelský účet?

podnikatelský účet

Každý podnikatel, pokud se chce aktivně pohybovat na českém trhu, musí mít pro své podnikání zřízen speciální podnikatelský účet. Tento účet je vázán přímo na jméno podnikatele případně na jméno společnosti, k jejímuž podnikání se váže. Jak ale takový účet vybrat? Nejprve je potřeba si stanovit jasnou definici toho, co od bankovního účet bude podnikatel vyžadovat.

podnikatelský účet

obrázek převzat z webu www.freedigitalphotos.net (autor: hin255)

Podnikatelský účet dnes nabízejí prakticky všechny banky bez rozdílu. Standardem jsou v ceně konta příchozí a odchozí platby v rámci české republiky. Pokud podnikatel plánuje spolupráci se zahraničími subjekty, určitě by se měl zajímat o sazebník plateb a vybrat si takovou banku, která právě ve styku s danou zemí, se kterou se chystá podnikatel obchodovat, nabízí nejlepší a nejvýhodnější sazby.

Co se provozní ch nákladů podnikatelského účtu týče, už je možné získat i podnikatelský účet zcela zdarma (vedení účtu, platby do a z ČR, inkaso i SIPO). Už není nutné platit tisíce a někdy i desetitisíce za vedení podnikatelského účtu. Moderní nízko nákladové banky jsou právě pro tyto zájemce připravené a dokážou nabídnout kvalitní služby zcela zdarma, pokud podnikatel aktivně své konto u dané banky využívá.

Kopírování článků nebo dalších částí tohoto webu je bez souhlasu redakce zakázáno.