Kde se všude dá platit Eurem?

Vrátili jste se právě z rodinné dovolené a zbylo vám několik eur? Pak vaše první cesta nemusí za každou cenu směřovat zrovna do směnárny nebo banky, kde byste za tuto měnu dostali české koruny. Za prvé je to povětšinou nevýhodné měnit tímto způsobem peníze nazpět a za druhé, můžete je přeci utratit při další zahraniční dovolené nebo rovnou v Česku.

Ano, čtete správně, i když je v naší zemi oficiální měnou česká koruna, tak eurem dnes můžete zaplatit už na několika místech. Nevíte kde? To vám mile rádi prozradíme.

Plaťte eurem v České republice

V první řadě je třeba zmínit, že s možností platby za zboží a služby v eurech se nejčastěji setkáte hlavně v pohraničních oblastech. To je naprosto logické, protože se pohybujete na pomezí země, kde jsou eura běžně používána. Pochodit s nimi ale můžete i kdekoliv jinde v České republice. Nejvíce jsou přijímány samozřejmě ve větších městech.

Jsou to hotely a podobná ubytovací zařízení. Libovolné množství eur můžete utratit také v restauracích odlišného typu, na letišti Václava Havla a na podobných místech. Jestliže si myslíte, že těmito spíše turistickými lokalitami bude výčet končit, jste značně na omylu. K příjmu eura se rozhodla i řada oblíbených supermarketů a obchodních řetězců.

  • Řetězce Delvita
  • Prodejny Albert a hypernova
  • Obchody Carrefour a mnohé jiné

Informace o příjmu eur

Pokud jde o nákupní domy a vybrané obchody, povětšinou narazíte na informaci o tom, že na takovém místě lze kromě české koruny platit také zahraniční měnou, jíž je euro. Jestliže si nejste jisti v nějaké restauraci, nebojte se zeptat.

Počítat musíte hlavně s tím, že když zaplatíte eurem ve vyšší hodnotě, než je cena nákupu za zboží či službu, může vám být přebytek peněz navrácen v českých korunách.

 

Kopírování článků nebo dalších částí tohoto webu je bez souhlasu redakce zakázáno.