Páteční okénko – banky v ČR 26. díl (Česká exportní banka)

Zemanta Related Posts ThumbnailPravidelní čtenáři našeho pátečního okénka vědí, že minulý díl byl věnován slovenské bankovní instituci s názvem Všeobecná úvěrová banka (čtěte zde). Opakem toho bude aktuální díl našeho seriálu, v němž zmíníme ryze tuzemskou, tedy českou banku.

Je jí poměrně specifický subjekt s názvem Česká exportní banka, který byla založena v roce 1995 a jejímž hlavním investorem, který vlastní v podstatě 80% akcí, je samotný stát. Zbývající část akcií vlastní Exportní garanční a pojišťovací společnost.

Export – hlavní záměr finanční pomoci

Česká exportní bankaJiž samotný název této peněžní společnosti do značné míry vypovídá o tom, co je hlavním tématem produktového portfolia. Jsou to finanční služby, které umožňují firemním klientům export do ciziny a prosazení se na zahraničních trzích.

Česká exportní banka toho může z tohoto pohledu mnohé nabídnout a její služby jsou u jiných bankovních institucí pouze stěží získatelné. Zaměřit se tak můžete na nejrůznější úvěry, produkty Trade Finance nebo program podpory MSP.

Cenné portfolio a především know-how je předkládáno prostřednictvím zkušených finančníků, kteří vám pomohou jak s financováním, tak v rámci plnohodnotného poradenství.

Kontaktní údaje

Praktické kontaktní údaje Česká exportní banka zde vám můžou pomoci nalézt cestu ven z České republiky. Do zemí, kde chcete předkládat své produkty a profesionální služby na úrovni. Neváhejte využít kontaktů, díky nimž si přijdete na své.

V představování českých bankovních institucí, které byly založeny na podporu mnohých občanů, budeme samozřejmě pokračovat a v nadcházejícím pátečním okénku přineseme hodnotnou zmínku o další společnosti. Bude to Českomoravská záruční a rozvojová banka, která může být pro mnohé z vás velkou neznámou. A právě to se pokusíme příště změnit.

 

Kopírování článků nebo dalších částí tohoto webu je bez souhlasu redakce zakázáno.