Kam odkládat „přebytečné“ peníze z účtu?

Pokud patříte mezi ty šťastné občany naší země, jistě vám každý měsíc zbudou nějaké peníze na bankovním účtu, které se pomalu kupí a svým způsobem ztrácí svou hodnotu. Není se čemu divit, protože klasické účty nedisponují ve většině případů žádným úročením. Vyvstává tedy otázka, kam takové peníze přesunout?

Začněte spořícími účty

Jestliže nemáte rádi žádná rizika a komplikace, vaším odrazovým můstkem se stanou spořícící účty. Jejich založení je obvykle zdarma v rámci běžného účtu. Některé banky dnes dokáží nabídnout až 1 % ročně, což možná nepokryje každoroční inflaci, ale je to alespoň něco.

Pokud byste chtěli vyšší výnosy, musíte se smířit s tím, že se k penězům třeba nějakou dobu nedostanete. Typickým příkladem jsou termínované vklady, jež mohou mít platnost v řádu měsíců až let.

Pro náruživé investory jsou tu podílové fondy. Je však pravdou, že pod taktovkou bank se setkáte s vyššími poplatky a zároveň jde o rizikovější oblast, kdy můžete dokonce o nějaké peníze přijít. V tomto směru je lepší nastudovat si nejprve nějaké informace a o tuto sféru investic se alespoň částečně zajímat. To platí dvojnásob, kdybyste se chtěli pustit dokonce do investování do komodit a na burzách. Tam jsou patřičné znalosti nepostradatelné.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Kopírování článků nebo dalších částí tohoto webu je bez souhlasu redakce zakázáno.