Půjčky bez dokládání příjmu získá každý

Některé půjčky lze získat tak snadno, že nad tím zůstává rozum stát. Poskytovatele nezajímá váš příjem a často ani minulost s ohledem na registr dlužníků. Jak takové půjčky vypadají a má smysl o ně vůbec žádat?

Půjčky pro nezaměstnané mohou pomoci i ublížit

Není žádným tajemstvím, že půjčka je dvousečná zbraň. Dvojnásob to platí v případě osob bez práce. Málokdo poskytne peníze pro nezaměstnané, ale takoví investoři a společnosti tu jsou. Půjčí komukoliv, aniž by se zajímali o to, zda dokáže dlužník dostát svým závazkům.

Tyto úvěrové produkty mají nejčastěji podobu takzvaných SMS půjček, které jsou poskytovány pouze v minimální výši. První půjčka nového klienta tak nesmí třeba překročit 1 000 Kč a po úspěšném splacení si může klient půjčit více. Maximem je u podobných služeb zpravidla 5 nebo 10 tisíc korun.

Někdy se půjčky pro nezaměstnané poskytují i na směnku, kde záleží čistě na vůli konkrétního poskytovatele, kolik a za jakých podmínek půjčí. Směnka má tu výhodu (pro poskytovatele), že je velmi snadno vymahatelná.

Půjčky bez doložení příjmu už jsou něco jiného

Zároveň je nutné pamatovat na to, že je velký rozdíl mezi půjčkami bez příjmu a půjčkami bez doložení příjmů. Ačkoliv mnohdy splývají, obě by si měli brát jen ti lidé, kteří nějaký příjem mají. Je jedno, jestli těžko, nebo vůbec doložitelný, protože obě tyto půjčky žádné garance nevyžadují, ale je hloupost si půjčovat, když nemáte žádný zdroj, ze kterého své dluhy poplatíte.

U půjček bez doložení příjmů už mohou převažovat výhody nad riziky. Jde zejména o rychlost, se kterou finance žadatel dostane – zpravidla se nic neověřuje a peníze putují přímo na účet, nebo do rukou žadatele.

Více informací o různých typech půjček, jejich úskalích a naopak výhodách se dočtete na portálu stastnepujcky.cz.

Kopírování článků nebo dalších částí tohoto webu je bez souhlasu redakce zakázáno.