Zlato jako ideální příležitost pro investování

zlate slitky

Současná situace na trhu doslova vybízí k tomu, investovat peníze vhodným způsobem. Přece jenom, inflace je neúprosná a jen málokdo z nás chce přijít o své úspory. Jestliže se zamýšlíte nad tím, do čeho vložit peníze, rovnou můžete zapomenout na nemovitosti, jejichž cena raketově roste. Ať už patříte do skupiny drobnějších nebo větších investorů, ideální volbou se pro vás stane zlato. Na mysli máme konkrétně zlaté slitky a mince. Něco fyzického, co můžete uchopit do ruky a čemu pozvolna narůstá hodnota.

Vydejte se zlatou cestou

Investice do zlata je poměrně jednoduchá. Rozhodně nemusíte mít žádné znalosti, jako například při investování do akcií a podobných složitostí. V případě zlata je vhodné vsadit na dlouhodobě prověřeného prodejce na trhu, který vám zajistí pestrý výběr zlata, diskrétnost, profesionální přístup a podobné věci. Od roku 2003 funguje na českém trhu e-shop www.zlate-mince.cz, kde si každý zákazník přijde na to své.

Může za to především pestrá nabídka sortimentu. Jestliže dáváte přednost diskrétnosti a toužíte po neoznačených zlatých mincích, vsaďte na Wiener Philharmoniker. Kapitolou samou o sobě jsou pak švýcarské zlaté slitky řadící se mezi vyhlášené. To ostatně dokazuje jejich velice přijatelná cena. V tomto případě hledejte značku Argor Heraeus.

Zapomínat bychom neměli ani na zmínku o svatováclavských dukátech. S nimi souvisí panovník Karel IV. Ten kdysi dávno ustanovil jejich velikost a ryzost. Tehdy vznikaly dukáty ze zlata těženého v Jílovém u Prahy.

Proč investovat do zlata?

Jednoduchá otázka, na kterou existuje poměrně jednoduchá odpověď. Zlato jako takové si zachovává svoji pozvolna narůstající hodnotu. Jde tak o jistou investici. Když navíc zvolíte zlaté slitky nebo mince, získáte svůj majetek ve fyzické podobě. To znamená, žádná virtuální forma, jak je dnes zvykem. Přidanou hodnotou je i příjemný pohled na blyštivé zlato.

Jedním z největších přínosů je fakt, že zlato je osvobozeno od DPH. To znamená, že když si pořídíte jakékoliv zlaté slitky nebo mince, automaticky oproti jiným investicím uspoříte 21 %. A to je bezpochyby příjemný klad. Tím se zlato například výrazně liší od další známé investice, jíž je stříbro. To bohužel není osvobozeno od DPH. Možná také právě proto poslední dobou upadá zájem o stříbrné mince. Lidé čím dál častěji volí spíše zlato, které je zkrátka sázkou na jistotu.

Nakupujte zlato u profesionálů

Pokud využijete výše uvedený e-shop pro nákup zlatých slitků a mincí, domůžete se mnohých benefitů. V první řadě je to profesionalita, odborná pomoc a individuální přístup k zákazníkovi. Nechybí ani velice důležitá diskrétnost. Zlaté mince a zlaté slitky si může pořídit opravdu každý, nejenom velcí investoři. Nakupovat lze i menší zlaté slitky o hmotnosti kolem jednoho až pěti gramů.

Na své si mimochodem přijdou i zákazníci ze Slovenska, jimž se takový nákup zlata v Česku rozhodně vyplatí. Ceny jsou mnohdy zajímavější oproti slovenským prodejcům. Navíc fungují prodejny na Moravě, které jsou blízko hranic. Zlato je tak dostupnější zase o něco více.

Sázka na jistotu = zlato

Nepodléhejte zoufalství v souvislosti s informacemi týkajícími se zvyšující inflace. Nenechte doma ležet peníze ladem a vydejte se cestou jistoty. Zlato je v současné době ideální volbou, o čemž vás jistě přesvědčily všechny výše uvedené informace. Proto neváhejte a navštivte internetový obchod www.zlate-mince.cz, kde si každý potenciální investor přijde na to své. Dejte stopku znehodnocování vlastních úspor a začněte se kochat pohledem na blyštivé zlato, které můžete svírat ve svých rukách. Je nejvyšší čas pro pohodlné investování do zlata.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Kopírování článků nebo dalších částí tohoto webu je bez souhlasu redakce zakázáno.