S 3D tiskárnami dokážete naprosté divy

d tiskarna

Technologie jdou velmi rychle kupředu. Toto tvrzení se týká i samotného tisku. V poslední době se rozmohl trend tzv. 3D tiskáren. Výstupem takového tisku jsou třídimenzionální objekty, které mohou být vyrobeny z nejrůznějších materiálů – plasty, kovy, vosky, případně i jejich kombinace.

Ačkoliv se z tohoto stručného popisu může zdát, že 3D tiskárny využívají velké zpracovatelské firmy nebo vzdělávací instituce, opak je pravdou. Na trhu se kromě profesionálních 3D tiskáren můžeme setkat i s menšími a levnějšími varianty, vhodnými pro osobní použití na doma, do malých provozoven či praktických učeben ve školách.

Takové tiskárny by bylo možné klasifikovat jako stolní 3D tiskárny (pro jejich velikost, neboť mohou stát třeba na pracovním stole). Ačkoliv se jedná o tiskárny menší, jednodušší a snadnější na ovládání, rozhodně tyto vlastnosti nesnižují jejich kvalitu. I s touto tiskárnou lze vytvořit reprezentativní a kvalitní model. Velkou výhodou je nízká cena, což ocení zejména domácí kutilové, modeláři a školy, jejichž rozpočet bývá obvykle nízký.

Klient si může vybrat například tiskárnu Epsilon W50, Epsilon W27, Sigma D25, Sigmax R19, Adventurer 4, Phenom XXL nebo Phenom Prime. Výběr je veliký a záleží jen na potřebách zákazníka.

Naproti tomu profesionální 3D tiskárny dělají čest svému jménu. Nejenže jsou nákladnější, prostornější, ale jsou schopny vyrobit skutečně prvotřídní objekty. Díky kvalitním výstupům lze takovou 3D tiskárnu používat k výrobě přesných návrhů prototypů, designových modelů nebo i malosériovou výrobu.

Nabídka profesionálních 3D tiskáren je velmi široká – potenciální zákazník si může vybrat 3D tiskárnu Factory 2.0, Omni500 Lite, Figure 4 Modular Base, ProJet MJP 2500 Plus nebo ProJet 7000 HD.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Kopírování článků nebo dalších částí tohoto webu je bez souhlasu redakce zakázáno.