K čemu slouží havarijní připojištění?

Pojem havarijní připojištění je mnohdy nevhodně srovnávám s povinným ručením. Přitom jde o zcela odlišné služby, protože klasické pojištění vozu je nutností, kterou vyžaduje stát, kdežto havarijní pojištění dobrovolnou záležitostí.

V případě této pojišťovací služby se můžete setkat ještě s dalšími výrazy, jako je „havarijko“ nebo kasko, což je název užívaný spíše samotnými pojišťovacími společnostmi.

Co je to havarijní připojištění?

Jde o pojištění, v rámci něhož vám může být poskytnuta patřičná finanční spoluúčast v dané situaci, ať už jde o dopravní nehodu, ztrátu zavazadel, živelné pohromy, odcizení vozu, vandalismus a jiné procesy. V závislosti na rozsahu havarijního pojištění a ceny, kterou za tyto služby platíte, máte nárok na odlišné věci. Kromě základního balíčku si můžete dopřávat kupříkladu toto.

  • Oprava vozidla
  • Odtah automobilu
  • Zapůjčení náhradního dopravního prostředku
  • Ubytování, nežli dojde k opravě vozu

Nezapomínejte na asistenční služby

Poměrně důležitou roli ve využívání havarijního připojištění hrají všudypřítomné asistenční služby, které vám mohou být nápomocny nejenom na území České republiky, ale také v zahraničí.

havarijni pripojisteniZákladní nabídka je zdarma, nadstandardní služby jsou za příplatek. Obávat se tak nemusíte jakýchkoliv neblahých poruch nebo neoprávněného odcizení vozu.

V rámci benefitů pojišťovacích společností můžete narazit na praktické úrazové pojištění řidiče, ale i jednotlivých spolucestujících. Pakliže využijete bohatšího asistenčního zázemí, nazývá se tento produkt All Risk, u něhož se lze spolehnout na plnohodnotné krytí spoluúčasti v nejrůznějších situacích.

Havarijní pojištění je obvykle sjednáváno u nových vozů, kde mohou vzniknout poměrně výrazné peněžní škody. Výjimkou však nejsou ani automobily nižší hodnoty.

Obrázek převzat z webu www.freedigitalphotos.net (autor: stockimages).

 

Kopírování článků nebo dalších částí tohoto webu je bez souhlasu redakce zakázáno.