Podmínky pro osobní bankrot

Máte více úvěrů a nezvládáte je všechny splácet? Dostali jste se do finanční tísně a nevíte jak dále postupovat? Jste zadlužení a ptáte se jak z toho ven? V dnešním článku vám poradíme jaké jsou podmínky osobního bankrotu.

oddluzteme.cz

Osobní bankrot – podmínky

Pokud se ptáte, jestli se osobní bankrot dotýká vás osobně, tak si poctivě odpovězte na následující čtyři hlavní a důležité otázky:

  • Jsem schopen v příštích pěti letech splatit alespoň 30% dluhu.?

  • Mé dluhy, úvěry a půjčky jsou po splatnosti více než 30 dní?

  • Mám statut platební neschopnosti?

  • Mám k dispozici alespoň dva věřitele?

V případě, že jste si na všechny čtyři otázky odpověděli ano, ještě je potřeba prověřit, jestli vlastníte živnostenský list. Pokud ano, tak tím jste porušili jednu z dalších daných podmínek pro osobní bankrot. Výhodou je, že s novelou zákona, která vstupuje v platnost od 1.1.2014 je možné o osobní bankrot požádat i v případě vlastnictví živnostenského listu. Dále pokud se vás má týkat osobní bankrot nesmíte mít žádné dluhy z podnikání a to například z nezaplacených faktur, dluhy na sociálním a zdravotním pojištěním, anebo nezaplacené daně. Dalším důležitým předpokladem je, že nejste pravomocně odsouzení za trestný čin majetkové, nebo hospodářské povahy za dobu posledních pěti let. Pro úspěšné přijetí žádosti musíte předložit aktuální výpis z rejstříku trestů.

Osobní bankrot podmínky si pečlivě projděte například na webu www.oddluzteme.cz, kde najdete kompletní rozepsané jednotlivé body, které jsme v tomto článku jen okrajově zmínili.

Kopírování článků nebo dalších částí tohoto webu je bez souhlasu redakce zakázáno.