Jak dlouho trvají převody peněz mezi bankami?

Otázka, na kterou hledá stále více lidí jednoznačnou odpověď. Každý majitel bankovního účtu se setkal se situací, kdy mu byly peníze připsány okamžitě, jindy zase za jeden a více dnů. Odpověď je však velice prozaická.

Časové intervaly při převodu peněz mezi bankami závisí na tom, z jaké banky peníze odesíláte, a v jaké bankovní instituci je přijímáte. Pojďme se na tuto problematiku zaměřit trochu podrobněji.

Převod peněz v rámci stejné banky

Pakliže převádíte finanční prostředky libovolné velikosti mezi dvěma účty, ale u jedné bankovní společnosti, máte záruku, že peníze jsou připisovány v podstatě obratem. Dochází jen k minimálnímu internímu zpoždění v rádu minut, avšak s pozitivním výsledkem.

Převod peněz mezi odlišnými bankami

prevody mezi bankamiTento model je již daleko náročnější. Peníze by mezi dvěma bankami neměly kolovat déle, než 24 hodin. To je vlastně čas do druhého dne, řekl by si jeden. Opak je ale pravdou. Důležitý je totiž moment, respektive doba, v níž odesíláte peněžní sumu.

Jestliže převod provedete ve večerních hodinách, můžete očekávat, že se banka bude vaší transakcí zabývat až ráno, a teprve od ranních hodin započíná zmiňovaná lhůta pro připsání platby na druhý účet.

Peníze vám tak nedoputují následující den, ale až ten další. Každá banka má jiný časový mezník, do kdy jsou ještě zpracovávány všechny bankovní příkazy.

Existují však placené výjimky…

Pakliže na platbu skutečně spěcháte a potřebujete ji doručit ještě tentýž den v jakoukoliv hodinu, je tu možnost expresní platby, která je zpoplatněna předem danou částkou. Ta se liší svojí velikostí od 100 Kč do 200 Kč. Rychlost vykoupená navyšující se cenou.

Obvykle jsou klasické bankovní převody doprovázeny jen symbolickými sumami v řádu korun, popřípadě jsou v rámci účtu zcela zdarma.

Obrázek převzat z webu www.freedigitalphotos.net (autor:Jomphong)

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Kopírování článků nebo dalších částí tohoto webu je bez souhlasu redakce zakázáno.