Problémy, které určitě zažijete během studia na vysoké škole

Studium na vysoké škole není jednoduché. Obnáší to silnou vůli a disciplínu. Každý, kdo někdy studoval na vysoké škole, určitě zažil menší a větší problémy. Během svého studia jsem nejčastěji zažíval tyto čtyři.

Vysoké výdaje

Který student má peníze? Pokud jste se nenarodili do bohaté rodiny a rodiče vás nepodporují, pravděpodobně trpíte nedostatkem peněz. To se dá vyřešit pouze dvěma způsoby.

  1. Brigáda – najít si brigádu, kterou si vyděláte nějaké peníze (i když ne velké).
  2. Půjčka – vezmete si půjčku, která vám sice na určitý čas pomůže, ale není to dlouhodobé řešení. Pokud se rozhodnete si vzít půjčku, určitě si vypočítejte přes úvěrovou kalkulačku výši splátek, abyste zjistili, zda na ni vůbec máte.

Stres a deprese

Testy, zápočty, zkoušky. Student to během studia nemá nikdy snadné. Téměř celý semestr žije a studuje ve stresu. Každý týden má odevzdat nějaký projekt, později má psát důležité zápočty a vrcholí to zkouškovým obdobím. Když ho nezvládne, letí ze školy pryč.

Nedostatek času

Hodně energie, hodně peněz a hodně času. Tato kombinace u studenta určitě nehrozí. Pokud si chce student vydělat nějaké peníze, bude muset začít pracovat. Pokud začne pracovat, přijde o svůj drahocenný volný čas. Do toho ještě škola, občas sociální život a ještě i spánek.

Párty

Nedílnou součástí vysokoškolského života jsou párty. Vždyť je třeba si užívat, dokud jsme mladí. Navíc poznávání nových lidí se vám bude později určitě hodit. Kontakty, které nasbíráte během vysokoškolského studia, můžete využít například při podnikání či v nové práci. Všechno má ale své hranice. Pokud to začnete přehánět, určitě se to odrazí na vašem studiu i v peněžence.

 

Kopírování článků nebo dalších částí tohoto webu je bez souhlasu redakce zakázáno.