Obliba spotřebitelských úvěrů roste

S výrazem spotřebitelský úvěr se setkal bezpochyby každý. Jde ve své podstatě o půjčku, která je velkou měrou nabízena bankovními domy. Cílovými klienty jsou v tomto případě fyzické osoby. Spotřebitelský úvěr v dnešní době zažívá patřičný boom. A není se čemu divit. Pro spoustu lidí je to ulehčující cesta k nákupu nejrůznějších věcí, od automobilů, přes vybavení domácnosti, až po nové elektrospotřebiče.

Jestliže jste toho o klasickém spotřebitelském účtu doposud moc neslyšeli, přinášíme vám bližší informace.

Charakteristika spotřebitelského účtu

Tento typ úvěru může být účelový, ale také bezúčelový. To znamená, že peníze můžete použít buď na cokoliv nebo si banka vyhrazuje právo půjčit vám peníze na konkrétní věc. Zcela úmyslně stále zmiňujeme to, že jde o produktu nabízený bankami. I když nebankovní společnost prezentují také řadu půjček, ty se svým charakterem trochu liší od spotřebitelského úvěru.

Na rovinu vám prozradíme, že spotřebitelský úvěr je o něco složitější získat, na druhou stranu je spojen s nižší úrokovou sazbou. Pokud budete chtít získat peníze tímto způsobem, musíte počítat s tím, že je nutné předložit platné doklady totožnosti a potvrzení o velikosti svého pravidelného výdělku. Kdybyste banku žádali o větší finanční sumu, mohou být vyžadovány i další věci.

  • Spolužadatel nebo ručitel
  • Zástava nemovitosti

Výhody spotřebitelských půjček

Jak už bylo zmíněno o několik řádků výše, spotřebitelské úvěry konkurenční produkty předčí hlavně v nižší úrokové sazby, potažmo v hodnotě RPSN. Jde o roční procentuální sazbu nákladů, která prezentuje kompletní náklady na splacení této půjčky.

V případě úvěrování od bankovní společnosti se můžete těšit také na přehlednější splátkové podmínky a jasně dané smlouvy. Zkrátka bezpečnější model úvěrování. A právě proto je spotřebitelská půjčka natolik oblíbená.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Kopírování článků nebo dalších částí tohoto webu je bez souhlasu redakce zakázáno.