Rizika životního pojištění

rizika životního pojištění
rizika životního pojištění

obrázek převzat z webu www.freedigitalphotos.net (autor: stockimages)

Životní pojištění je jednou z nejdůležitějších pojistek, kterou by měl každý živitel rodiny mít uzavřenou. Při splácení nějakého velkého úvěru (hypotéky) je navíc mít potřeba daleko větší krytí pojistných událostí, než u běžné životní pojistky, jelikož při splácení hypotéky je potřeba se ohlížet nejenom na rodinu a její fungování, ale i na to, aby měla rodina, kde být. Proto je zcela zásadní mít dobře nastavenou životní pojistku pro všechny možné případy.

Životní pojištění je nejlépe uzavírat jako rizikové pojištění. Pokud si chcete někde vedle spořit, proč ne, ale není příliš ideální spojovat pojištění a spoření. Takže nejzajímavější variantou je rizikové životní pojištění, které kryje hned celou řadu případných potíží. Určitě je zde riziko smrti, smrti úrazem, ale není radno zapomínat i na riziko invalidity a pobytu v nemocnici. I taková rizika totiž mohou výrazně zahýbat s rodinným rozpočtem.

Životní pojištění by pak mělo být na úrovni několika násobku ročního platu živitele rodiny, nebo ve velikosti nesplacené částky hypotéky. Vždy je totiž potřeba myslet především na ty, které by následně případnou nehodou trpěly. Není možné mít životní pojištění, které pokryje jenom nejzákladnější potřeby. Vždy je potřeba si životní pojištění nastavit tak, aby rodina byla zabezpečena a nemusela alespoň určitý čas řešit finanční problémy.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)