Investujte do kvalitních oken

drevena okna

Každý, kdo přemýšlí o stavbě či rekonstrukci svého domu či bytu, by si měl uvědomit nepostradatelnou roli, kterou hrají kvalitní okna od renomovaného výrobce. Investice do kvalitních oken patří mezi ty, na kterých se rozhodně nevyplatí šetřit, každá investovaná koruna se vám totiž mnohonásobně vrátí nejen na úspoře nákladů za topení, ale také na tepelném komfortu bydlení.

Jaká okna vybrat?

V současné době jsou nejoblíbenějšími typy oken dřevěná, plastová či hliníková. Každý z těchto typů má své výhody – pojďme si o nich říci něco bližšího.

Dřevěná okna

Dřevěná okna, známá také jako euro okna jsou skvělým řešením pro okna větších rozměrů. Dřevo je pevné a houževnaté, vydrží mnoho let bez jakéhokoli poškození. Dřevo navíc vypadá velice hezky. Jistou nevýhodu můžeme najít v roztažnosti dřevěných rámů vlivem nadměrné vlhkosti, například během stavebních prací. Dřevěná okna však můžeme ošetřit ochranným lakem, který pronikání vlhkosti zamezí a navíc okenní rám ochrání před UV zářením.

Plastová okna

Plastová okna jsou univerzálním a levným řešení pro všechny typy bytů i domů. Plastová okna totiž nejen zabrání úniku tepla v zimním období, ale udrží vám i příjemný chládek během měsíců, kdy je venku horko. Důležitá je také jejich schopnost zvukové izolace. Žádné nepříjemné a rušivé zvuky k vám přes plastová okna zvenčí neproniknou. Pokud se budete o plastová okna správně starat, vydrží vám prakticky neomezeně dlouho.

Hliníková okna

O něco dražší ale za to opravdu kvalitní jsou okna hliníková, která jsou vhodná do moderních domů s většími prosklenými plochami. Mezi jejich výhody patří kromě vysoké odolnosti a prakticky neomezené životnosti také téměř nulové náklady na údržbu. Pokud plánujete stavbu moderního domu s velkými okny atypických rozměrů, určitě zvolte hliníková okna. O něco vyšší investice se vám rozhodně rychle vrátí na úspoře za topení a zanedbatelných nákladech na údržbu oken.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Kopírování článků nebo dalších částí tohoto webu je bez souhlasu redakce zakázáno.