Kdy je zaměstnanci možné zkrátit délku dovolené?

holiday

Dovolená je pro zaměstnance jistě velkou odměnou. To bezpochyby potvrdí jakýkoliv pracovník. Když tedy má dojít k jejímu krácení, nelíbí se to určitě nikomu. Jestliže máte obavy, že by k něčemu takovému mohlo dojít, musíte být vzorným zaměstnancem. O tom není žádných pochyb. Přesvědčí vás o tom následující řádky.

Absence vás může připravit o dovolenou

Pokud nechcete, aby vám byla zkrácena dovolená ani o jeden jediný den, zapomeňte na jakékoliv neomluvené absence. Právě ty vedou ke krácení. Stačí, když dosáhnout alespoň jednoho pracovního dne a už se mohou dít nemilé věci. Jednotlivé absence jsou totiž sčítány a na konci roku může dojít k velice nemilému rozčarování.

Za prvních sto zmeškaných pracovních směn můžete bez sebemenšího problému přijít až o polovinu své dovolené. Opakem toho je omluvená absence, která se však od určitého počtu hodin a pracovních dnů začne také započítávat do této nechvalné statistiky.

I když je zkracování dovolené na základě neomluvené absence méně přísné než v předchozích letech, stejně můžete tímto způsobem přijít o dost dovolené. Na druhou stranu, když si něco neodpracujete, nemůžete očekávat, že vám za to nicnedělání dá ještě někdo placené volno.

Ani odbory vás nezachrání

Jestliže si navíc myslíte, že na vám v neomluvených absencích a zkrácené dovolené pomohou odbory, jste na omylu. Ano, mohou se za vás přimluvit, ale jestli to zafunguje už není jisté. Konečné rozhodovací právo na zkrácení délky dovolené má totiž zaměstnavatel. Pokud tedy hodně zameškáte, jen on má rozhodovací práce, zda ke zkrácení dovolené dojde či nikoliv. Právě z těchto důvodů se snažte neomluveným absencím co možná nejvíce vyhýbat. Přece se nechcete takto nevhodným způsobem připravovat o placenou dovolenou, kterou můžete strávit kdekoliv a s kýmkoliv. A pokud k podobnému případu přece jen dojde, snažte se domluvit se zaměstnavatelem.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Kopírování článků nebo dalších částí tohoto webu je bez souhlasu redakce zakázáno.