Máte vlastní e-shop? Pak své zboží prezentujte v online srovnávačích

web

Každý majitel a provozovatel internetového obchodu je si určitě vědom, jak náročné je prosadit se v bohaté konkurenci ostatních e-shopů. Jedním z poměrně přínosných nástrojů, jak cílit na konkrétní nabízené produkty jsou srovnávače. Právě o nich bude tento článek.

Prodávejte zboží díky srovnávačům

Srovnávače zboží patří mezi zákazníky k hodně používaným nástrojům, takže skrze ně nakupuje dost lidí. A to je šance také pro vás samotné. Využívat můžete bezplatné nabídky, která samozřejmě nebude zobrazována na předních příčkách. Popřípadě využijete placených služeb, které už mohou přinášet patřičné výsledky.

V případě srovnávače vás bude zajímat především XML soubor, který je generován z internetového obchodu. Ten obsahuje všechny potřebné informace pro zobrazení správných údajů ve srovnávači. Pokud je inzerce v takovém srovnávači nastavena správně, výsledky jsou dostatečně efektivní. To znamená, že prodáváte více zboží, vyděláte více peněz a zároveň se dostáváte do patřičného povědomí nakupujících.

Srovnávače na českém trhu

Srovnávače nebo jinak zvané vyhledávače zboží mají v Česku dlouhou tradici. Obvykle jsou spojeny také s praktickými recenzemi uživatelů, takže zákazníci je využívají ve velkém. Ke dvěma největším na tuzemském trhu patří bezpochyby Heureka.cz a Zboží.cz. Kromě nich samotných však můžete svůj sortiment prezentovat i v ostatních. Je to například Hyperzboží.cz, Hledejceny.cz, Google nákupy a jiné. Vedle těch obecných jsou tu i ty zaměřené na konkrétní sortiment. Favi.cz je například specialistou na nábytek, kdežto Glami.cz je odborníkem na módu.

Jestliže plánujete rozjezd úspěšného internetového obchodu, myslete v rámci kompletního marketingu také na srovnávače, které mají svůj smysl a přináší požadovaný výsledek. Při výběru vhodného vyhledávače zboží si zjistěte informace o každém z nich.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Kopírování článků nebo dalších částí tohoto webu je bez souhlasu redakce zakázáno.