Nenechte padnout úspory! Složitá doba si žádá chytrá řešení

img a

Aktuální politická a ekonomická situace vyvolává strach a nejistotu. Po dvou letech, kdy byl svět zmítaný koronavirem, nastoupila ke slovu válka na Ukrajině a vše, co jakžtakž ještě stálo alespoň na vratkých základech, se sesypalo jako domeček z karet. Každý nyní řeší svou finanční situaci. V důsledku neustálého zdražování a rostoucí inflace však nejde jen o vydávání větších částek na nezbytné potřeby, ale také o ztrátu hodnot z naspořených peněz. A právě úspory jsou tématem, na které bychom se měli zaměřit, aby nám nezůstaly jen oči pro pláč.

Investujte i v době plné nejistot

Máte-li uspořené nějaké peníze, rozhodně je nenechávejte doma pod polštářem, ani ležet na běžném či spořicím účtu. Musíte je nechat vydělávat, aby neztratily na své hodnotě. Kam ale investovat? Je třeba vybrat správný a bezpečný produkt. Jednu z možností představují dluhopisy. Tento typ cenných papírů je odborníky v poměru jistoty a zisku považován za nejbezpečnější.

Je to opravdu bezpečné?

Možná si kladete otázku, jaký důvod mají firmy k tomu, aby vystavovaly dluhopisy, namísto toho, aby si půjčily u banky. Odpověď je poměrně jednoduchá – získat půjčku od banky bývá po administrativní stránce pro firmy poměrně složitý a zdlouhavý proces. Proto je pro ně mnohdy jednodušší financovat větší projekty související s rozvojem podnikání pomocí dluhopisů. Například společnost Uniprospe je emitentem, který vydal již druhou emisi, a takto získané finanční prostředky použije na dokončení a zprovoznění linky na likvidaci ojetých pneumatik. Vy jakožto investor pak dopředu znáte výši ročního zhodnocení a také termín, ke kterému bude investovaná částka vrácena. Z hlediska ziskovosti jsou tedy výhodnější dluhopisy krátkodobé, protože volné finanční prostředky mohou být vždy po vrácení stále znovu zhodnocovány.

Investice s Uniprospe.eu vám dá vysoké zhodnocení

Jestliže zůstaneme ještě u výše zmíněné společnosti, pak vězte, že se vám investice s Uniprospe.eu opravdu vyplatí. Bohužel stále nepokryje inflaci, s kterou se nyní potýkáme, nicméně i 9,5% zisk je velice výhodný. Dluhopisy Uniprospe jsou totiž úročeny pevnou sazbou 9,5 % p.a. a splatné jsou na konci prosince 2022, takže máte šanci získat své investované peníze poměrně rychle zpět a navíc dosáhnout zúročení, které vám jen tak někdo nenabídne.

Nechcete-li tedy přijít o své úspory, investice s Uniprospe může být tím správným řešením, jak vyzrát nad inflací a současnou složitou situací plnou obav a nejistot.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Kopírování článků nebo dalších částí tohoto webu je bez souhlasu redakce zakázáno.