Nejznámější aplikace pro investování do akcií

investing application

Uvažujete o investování do akcií, komodit, ETF a jiných oblastí? Potom se vám určitě hodí informace o aplikacích, skrze něž můžete své peníze investovat. Na trhu existuje přemíra platforem, z nichž každá vyniká něčím trochu jiným. My vás nyní alespoň okrajově seznámíme s těmi nejznámějšími z nich.

XTB, eToro a další

Začít bychom jistě mohli jedním z největších hráčů na českém trhu, k nimž patří platforma XTB. V její prospěchu hovoří hned několik zásadních kladů. Je to kupříkladu české prostředí, podpora, ale také možnost vést i účet v českých korunách. U XTB oceníte menší poplatky a nemusíte se trápit s žádným požadavkem na minimální vklad. Pokud ovšem sázíte spíše na menší výběry, XTB se vám nemusí vyplatit.

Dále je tu platforma eToro se svojí aplikací. Investování skrze ni je spjato s českým prostředím, což může být pro některé investory celkem zásadní. V rámci eToro se můžete vrhnout na sociální investování a dopřávat si skutečně hodně instrumentů. Minimální vklad je zde 100 USD.

Do povědomí mnohých investorů se jistě zaryla i platforma Trading 212. Jde o naprosto intuitivní aplikaci, která je doplněna minimálním vkladem a speciální funkcí Autoinvest. I když jde o chudší nabídku instrumentů, je přesto ideálním řešením pro začínající investory a také ty disponující menší kapitálem.

Kde jistě ještě investovat?

Nejsou to pochopitelně jenom tyto tři platformy, kde můžete investovat a zhodnocovat své finanční prostředky. Nabízí se také Derigo, které je oblíbené pro svoji přehlednost a možnost vedení účtu v českých korunách. Dále je to systém Portu, u něhož oceníte pasivní investice, nízké poplatky a prostředí v českém jazyce. Je však pravdou, že Portu je vhodnější spíše pro zkušenější investory.

V tomto výčtu bychom mohli ještě pokračovat. Nabízí se Fondee, Investown, Freedom24, Mintos a EstateGuru. Na své si přijde zkrátka každý.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Kopírování článků nebo dalších částí tohoto webu je bez souhlasu redakce zakázáno.