Překážky v práci – Jak je to se mzdou?

money

Každý zaměstnanec uzavírá se svým zaměstnavatelem pracovní smlouvy, na základě které je mu vyplácena pravidelná výplata. A to za předpokladu, že si plní své pracovní povinnosti. Kdyby tomu tak nebylo, mohou vzniknout nejrůznější komplikace. Co se ale stane v okamžiku, když je překážka na straně zaměstnavatele? Na jakou výši mzdy máte nárok?

Překážky na straně zaměstnavatele

Svět je nevyzpytatelný a stát se může opravdu cokoliv. Tím narážíme na možnost vzniku pracovní překážky ze strany zaměstnavatele. Pokud k něčemu takovému dojde a zaměstnavatel má oznámí, že máte neplacené volno, rozhodně se takovým krokem nenechte odbýt. Jako zaměstnanec máte nárok na náhradu mzdy, která může dosahovat odlišné výše.

Pokud v zaměstnání dojde například k poruše pracovního stroje, kterou jste nezavinili a nemůžete nadále pracovat, přísluší vám nárok na mzdu ve výši 80 % běžného platu. Taková výplata se mimochodem vztahuje i na to, že například dojde k přerušení dodávek energií v zaměstnání a vy nemůžete pracovat. Dalším příkladem je třeba omezená dodávka surovin, které vás opět omezují v práci nikoliv vaší vinou.

Nárok na 60 % platu

Kromě výše uvedeného příkladu překážky na straně zaměstnavatele existuje ještě další situace. Jsou to povětrnostní vlivy, které vám mohou znemožnit práci. Typickým příkladem je oblast zemědělství nebo stavebnictví. Pokud nemůžete dělat kvůli škodám napáchaným vichřicí, povodní a podobně, máte ze zákona nárok na náhradu mzdy ve výši 60 % svého platu. Ani v tomto případě nemůže být žádná řeč o neplaceném volnu.

Takže ano, překážky na straně zaměstnavatele nejsou ničím výjimečným. Vy jako zaměstnanci byste však měli mít povědomí o tom, na co vlastně máte nárok. Je to náhrada mzdy ve výši 60 % nebo 80 % v závislosti na tom, o jaký typ překážky se jedná. Proto se v zaměstnání v žádném případě nenechte odbýt.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Kopírování článků nebo dalších částí tohoto webu je bez souhlasu redakce zakázáno.