E-shop nebo kamenný obchod. Co je lepší?

Shop

Otázku, kterou si asi pokládá spoustu podnikatelů rozjíždějících svůj business. Pokud chcete prodávat konkrétní zboží, pravděpodobně řešíte, zda si otevřít kamenný obchod nebo se vydat cestou internetového obchodu. Je pravdou, že obě varianty mají své klady a zápory. My vám nyní prozradíme, jaké to jsou.

Kamenná prodejna

Pokud budete provozovat kamennou prodejnu, pak můžete svým potenciálním zákazníkům nabídnout osobní kontakt. Ten je pro spoustu lidí stále nevyhnutelný. Zároveň jim dáváte šanci si některé zboží prohlédnout a osahat.

Na druhou stranu počítejte s tím, že takový sortiment je třeba držet skladem. Potřebujete tedy dostatečné prostory, aby z vaší kamenné prodejny nebyla jen strohá výdejna. Musíte se řídit stanovenou prodejní dobou a pokud máte ještě jiné aktivity, je nutné zaměstnávat člověka.

Internetový obchod

V případě e-shopu nedostatky kamenné prodejny odpadají, i když v případě pomoci na telefonu budete fungovat také po určitou dobu. Odpadá však vedení pobočky, včetně zaměstnance. Sortiment prodávaný skrze internetový obchod můžete skladovat klidně doma či kdekoliv jinde. Nákup na internetu může provést kdokoliv a kdykoliv. Pozor však na to, že zákazníkům se zvyšují ceny zboží o poštovné. Zároveň vám může do 14 dní vrátit zboží bez udání důvodu.

Každá z těchto variant má samozřejmě své klady a zápory, mezi nimiž ve výsledku nemusíte vybírat. Nabízí se totiž varianta, kdy si otevřete kamennou prodejnu, a právě z ní budete řídit svůj internetový obchod. Skladování sortimentu a expedici tak budete provádět z jednoho místa. Je pravdou, že internet je prostředím, jehož moc a sílu není radno podceňovat, takže ať už budete mít kamennou prodejnu nebo ne, e-shop je víceméně základ, který vám otevřete mnohem širší možnosti prodeje. Obojí dohromady pak bude o větší práci, ale také větších ziscích.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Kopírování článků nebo dalších částí tohoto webu je bez souhlasu redakce zakázáno.