Umělá inteligence jako součást podnikatelských aktivit

Ai

Umělá inteligence neboli AI se stává čím dál větší součástí našich životů. O tom není pochyb. Podstatné je však zmínit, že její rozvoj a možnosti se čím dál více promítají také do podnikatelského segmentu. Je velká spousta firem, které ji využívají k prospěchu svému, a to po celém světě. V České republice je to dle průzkumů asi 6 % podniků.

Jaké jsou přednosti AI ve firmě?

Možná si pokládáte otázku, co vám to vlastně přinese, když zařadíte umělou inteligenci do svého businessu? Odpověď je velice snadná. Je to především zvýšení produktivity, efektivity a v neposlední řadě rychlejší cesta k výdělkům.

Nejčastěji se AI uplatňuje u automatizačních procesů. Dále je to zpracování nejrůznějších analýz trhu, řízení interních procesů ve firmách a zákaznická podpora. Tam se umělá inteligence stává poměrně velkým pomocníkem s pozitivním výsledkem. Do jisté míry dokáže minimální z části nahradit skutečného člověka.

O dalších oborech bychom mohli ještě psát. Umělou inteligenci aplikují firmy napříč obory zaměřujícími se prodej a obchod obecně. Dále je to také finanční řízení a personalizace.

Umělá inteligence nemusí být vždy výhrou

Po přečtení výše uvedených řádků si určitě říkáte wau a začínáte uvažovat o nasazení umělé inteligence do firmy. Jenže, není všechno zlato co se třpytí. S AI přichází také určitá rizika, o nichž byste měli vědět. Pokud za vás bude pracovat umělá inteligence, může se prohlubovat určitá nevzdělanost. Dále se nabízí bezpečnostní rizika. Ta mohou vzniknout kupříkladu ze špatného řízení společnosti.

Umělá inteligence na sebe pak váže možné problémy s testováním a výpadky v provozu. Tohle všechno lze samozřejmě eliminovat a minimalizovat vhodnými procesy. Tak co, zavede umělou inteligenci i vaší firmě, ať už na částečný nebo plný úvazek? Nebo se raději budete spoléhat na lidský faktor?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Kopírování článků nebo dalších částí tohoto webu je bez souhlasu redakce zakázáno.