Chcete šetřit své výdaje za topení?

AM Licotherm Carbo

V současné době není moc jednoduché si vybrat vhodné topení, které by bylo ještě ekologické a přitom zase cenově dostupné, ačkoliv řešení by tu bylo.

Topení, které je trochu vylepšené

Je pravdou, že se v dnešní době doslova výrobci předhání a nabízí mnoho různých variant s nabídkou výhodného topení. Ještě nedávno se běžně používala kamna na tuhé palivo, ale i to se změnilo a v současné době mnohé kotelny rodinných domků mají kotle na tuhá paliva, která si mohou ještě vybavit násypkou. Pokud ovšem kotel je správně sestavený a nastavený, tak poté se bude topit celkem efektivně a dokonce nebude třeba tak často do kotelny docházet. V kotlích se dá topit uhlím, dřevem, briketami nebo lze použít pelety. Možností je samozřejmě více.

Pelety jsou oblíbeným topivem

Kdo dá přednost vytápět svůj domov peletami, tak musí počítat s tím, že potřebuje jiný produkt na spalování. V tomto případě přijdou na řadu kotle na pelety, které se dělají v různém provedení. Díky elektronické regulaci se dá kotel ovládat velmi jednoduše a zvláště pokud bude jeho součástí velký zásobník paliva. Také je dobré pouvažovat o velkém popelníku, protože tento komplex zajistí, že uživatel nemusí tak často chodit přikládat nebo vybírat popel. Není problém zajistit i nastavení na dálkové ovládání, i s touto variantou výrobce počítá.

Chcete stále topit uhlím? Ani to není problém

Uhlím se topilo celkem běžně a je pravdou, že i v současné době má své příznivce. Aby i zde došlo k jisté modernizaci a kvalitnímu spalování, tak se nabízí možnost si pořídit kotle na uhlí, které jsou vyrobeny přesně pro tento druh paliva a také si s ním dokáží velmi dobře poradit. Je pravdou, že retortový hořák umožní zapálit kotel pouze na začátku topné sezóny a regulace jej bude udržovat v pohotovostním stavu, pokud ho samozřejmě majitel nenechá vyhasnout. Jedná se o nízké náklady a lze ho využít i v létě pro ohřev vody v bojleru. Kotle jsou dodávány kompletní, stačí nainstalovat a může se začít topit. I zde platí možnost propojení na ovládání na dálku, ale samozřejmě spíše na regulaci teploty v místnosti. Uhlí si bude muset nanosit každý sám.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Kopírování článků nebo dalších částí tohoto webu je bez souhlasu redakce zakázáno.