Páteční okénko – banky v ČR 3. díl (ČSOB)

Páteční-investiční-okénkoPo tom, co jsme v minulém díle poznali historii a velikost nejstarší bankovní instituce Česká spořitelna (čtěte zde), podíváme se v tomto článku na další z řady bank, jež českým občanům předkládá své profesionální služby v oblasti financí.

Je to Československá obchodní banka, která je mnohým známa především pod zkratkou ČSOB. Ostatně její modré logo je blízké každému z nás.

Její historie sahá do roku 1964, kdy byla součástí Státní banky československé. Stejně, jako řada ostatních bank, byla i tato v roce 1997 podrobena známé privatizaci bankovních domů. Během následujících dvou let, v roce 1999 se tak stala majoritním vlastníkem Československé obchodní banky finanční skupina KBC Group N. V., která zaštiťuje také belgickou banku KBC.

Velikost ČSOB

Československá obchodní banka se řadí ke zlatému středu bankovních institucí na území České republiky, pakliže se bavíme o množství klientů. Část všech zákazníků v počtu 3,2 milionů je obsluhována ČSOB a druhá skupina spadá pod značku Poštovní spořitelny, která přísluší také této finanční skupině.

Rozhodnete-li se vybrat peníze na pobočce, máte jich v rámci tuzemského pole působnosti, k dispozici cca 210. Zhruba další třetina se pak nachází na území Slovenské republiky.

Služby Československé obchodní banky

Kromě běžných bankovních účtů určených pro fyzické a podnikatelské subjekty, jsou to také půjčky, csobhypotéky, úvěry, spoření a nejrůznější oblasti investování. Nechybí samozřejmě ani obvyklé pojištění.

Chcete-li kontaktovat bankovní společnost ČSOB, která v polovině roku 2013 vykázala zisk 6,9 miliard korun, zhlédněte tyto kontaktní údaje na ČSOB zde.

Nakonec vám ještě sdělíme, že již nyní se můžete těšit na rozbor další banky v ČR, kterou bude Fio banka, jež se stane tématem následujícího pátečního okénka.

obrázek převzat z webu www.freedigitalphotos.net (autor: digitalart)

 

Kopírování článků nebo dalších částí tohoto webu je bez souhlasu redakce zakázáno.