Jak ušetřit při výměně peněz do ciziny?

Cestování je velice oblíbenou činností mnohých z nás. Možnost poznávat překrásná místa tohoto světa je lákavá pro každého. Když se chystáte do zahraničí, řešíte pravděpodobně několik věcí. Je to příprava nezbytný potřeb, dokladů a v neposlední řadě peněz.

A právě ty utrácí někteří cestovatelé více než musí, a to jenom proto, že nevědí, jak ušetřit při výměně peněz do ciziny. Jestliže do takové sorty turistů a dobrodruhů patříte také, začtěte se do následujících řádků a alespoň trochu ušetřete.

Naučte se zacházet s platební kartou

Ano, většina lidí je zvyklá na to, že si finance do zahraničí vymění ve směnárně, kde však nemusí být tak výhodný kurz. To platí dvojnásob, když si valuty směňujete až po příletu do dané destinace, v nejhorším případě na letišti.

Daleko lepším a efektivnějším způsobem placení je použití platební karty. Právě při jejím používání docílíte lepšího směnného kurzu, takže při hrazení dražších položek nebo opakovaném aplikování na dovolené můžete značným způsobem ušetřit.

Pokud se i přesto budete chtít spoléhat na hotovost, která je bohužel v některých končinách nezbytností, zkuste před návštěvou směnárny opět použít platební kartu. A to při výběru peněz z bankomatu, kdy se vám dostane lepšího devizového kurzu. Zde si však raději ověřte to, jak vysokou částku vám účtuje vaše mateřská banka za výběry peněz z bankomatů v zahraničí.

Cestovní pojištění s platební kartou

Výměna peněz, potažmo placení debetní či kreditní kartou může přinést i další bonusy navíc, prostřednictvím nichž máte šanci ušetřit. Je to kupříkladu využití cestovního pojištění, které se vztahuje k platebním kartám. I když jde o základní varianty, mnohým cestovatelům mohou stačit a nemusí si přikupovat žádné další.

Naučte se platit na zahraniční dovolené tak, že ušetříte.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Kopírování článků nebo dalších částí tohoto webu je bez souhlasu redakce zakázáno.