Uvažujete o přechodu z OSVČ na s.r.o.? Zjistěte, co a jak

business

Podnikání v roli osoby samostatně výdělečné činné je bezpochyby zodpovědnou činností. Fungovat jako OSVČ však přináší i jistá rizika. Dáváte všanc svůj vlastní majetek a zároveň se do jisté míry můžete ochuzovat o větší zakázky. V jejich případě je totiž podmínkou společnost s ručením omezeným. Proto se není čemu divit, že řada živnostníků uvažuje o přechodu. Jestliže patříte mezi ně, začtěte se do následujících řádků.

Co všechno vám přinese přechod na s.r.o.?

V první řadě vám prozradíme, proč byste vlastně měli přejít z role OSVČ na společnost s ručením omezeným. Jedním z kladů je bezpochyby levnější sociální a zdravotní pojištění. Zároveň si můžete začít budovat statut určité značky. Pro spoustu zákazníků a obchodních partnerů se stanete věrohodnějším partnerem.

Se společností s ručením omezeným budete mít mnohem větší možnosti při daňové optimalizaci. Zároveň si můžete sáhnout na řadu dotačních titulů a máte možnost zapojit se do velkých výběrových řízení. Výjimkou v tomto ohledu nejsou ani dotace pocházející z Evropské unie.

Přechod na s.r.o. od A až do Z

V první řadě si musíte uvědomit, že s přechodem OSVČ na s.r.o. se pojí náležitá administrativní zátěž. Musíte vyřídit spoustu věcí, nahlásit tuto informaci na několika úřadech a složit základní kapitál. Samotný přechod můžete pochopitelně realizovat různé. Například, že založíte s.r.o. a té pak prodáte své podnikání fyzické osoby. Další model je založení od samotného základu nebo nákup společnosti s ručením omezeným. V takovém případě si pořizuje firmu s určitou délkou působnosti na trhu, i když nevyužitou. To může přinášet také jisté výhody.

Všechny výše uvedené procesy jsou samozřejmě spojeny s jistou znalostí trhu a nezbytným časem. Pokud ničím takovým nedisponujete, existuje řešení. Jednoduše si najměte odborníky, kteří tohle všechno vyřídí za jistý poplatek za vás.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Kopírování článků nebo dalších částí tohoto webu je bez souhlasu redakce zakázáno.