Využijte státní podporu u stavebního spoření

Stavební spoření je produktem, který okupuje trh pěknou řádku let. Model spoření slouží nejenom ke zhodnocování peněžních prostředků, ale také k financování vlastního bydlení. Právě úvěr ze stavebního spoření vám může pomoci při nákupu bytové jednotky nebo výstavbě rodinného domu.

Abyste v rámci spoření vytěžili z tohoto produktu co možná nejvíce, měla by vás zajímat maximální státní podpora na stavební spoření. Jestliže o ní nic moc nevíte, začtěte se do následujících řádků.

Stavební spoření a státní podpora

Státní podpora je klientům stavebních spořitelem vyplácena od roku 2011, a to formou ročních záloh. Ty dosahují maximální výše deseti procent. V tomto směru platí však jedno omezení. Oněch 10 % je vypláceno z maximální částky 20 000 Kč. Stavební spoření maximální státní podpora pro jednoho občana tedy může být 2 000 Kč.

Jestli chcete získat co nejvíce od státu, vložte si na účet stavebního spoření alespoň 20 000 Kč. Může to být jednorázově, ale také prostřednictvím pravidelných a nepravidelných plateb. V tomto směru je rozhodnutí pouze na vás samotných. Státní podpora se vám automaticky připíše vždy v první polovině následujícího roku.

Stavební spoření státní podpora podmínky jsou tedy jasné. Pokud si ovšem budete spořit ještě více, také děláte dobře. Se stavebním spořením se totiž pojí výhodné úročení vkladů, takže celkové zhodnocení může dosahovat klidně až 3,8 % ročně.

Stavební spoření pro děti i dospělé

Jestliže chcete využít maximální potenciál stavebního spoření v rámci celé rodiny, založte si více spoření i pro ostatní členy domácnosti. Každý, kdo přispívá na své stavební spoření, získá státní podporu, která se v porovnání s mnoha jinými finančními produkty jeví jako velice výhodná.

Využijte stavební spoření k prospěchu svému, a to i v případě, že z něj chcete financovat vlastní bydlení.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Kopírování článků nebo dalších částí tohoto webu je bez souhlasu redakce zakázáno.