Podnikáte v oblasti obrábění?

balestrini fox m

Běžný uživatel nepřemýšlí o tom, jak jeho právě zakoupený výrobek vznikl. Jak bylo sestaveno osobní auto nebo jak moc náročné bylo další opracování materiálu.

Na detailech záleží

Když se podíváme trochu do hloubky, tak zjistíme, že výrobci museli nějakým způsobem upravit poměrně dost náročný a mnohdy i nepoddajný materiál. Nicméně nový život v různých podobách získá materiál jako je plast, dřevo, hliníkové slitiny a další. Aby skutečně vzniky výrobky, které budou splňovat určité normy, tak je zapotřebí mít příslušné obráběcí stroje, které jsou hlavními aktéry ve zpracování a vytváření detailů. A skutečně takové pomocníky nalezneme v nejedné české výrobní společnosti. Samozřejmě se stroje liší podle toho, na jakou výrobu se podnik zaměřuje. Nicméně své uplatnění naleznou všude ve výrobě automobilů, letadel, stavebnictví, v práci s kamenem, dřevem, mramorem či sklem a samozřejmě to je jen malý výčet.

Obrábění hliníku a slitin

Nejedná se zrovna o jednoduchou úpravu materiálu, nicméně s výkonnými pomocníky se dostávají na trh jedinečné produkty. Samozřejmě nejlepší jsou pětiosá CNC obráběcí centra, která si poradí s hliníkem velmi rychle, ale mají svoje další přednosti.

  • Vysokorychlostní obrábění obrobků.
  • Podávají skvělý výkon a za dostupnou cenu.
  • Je bohatá škála různých verzí, což je výhodné pro každého výrobce.
  • Silná, pevná a velmi přesná mechanika.

Centra se tak dají vybavit přesně podle potřeby, nesmí chybět ani CNC frézka na hliník, systémy řezání vodním paprskem, různé aplikace na principu laseru a mnohé další.

Vůně dřeva

Nic nedokáže nahradit přírodní materiál jako je dřevo. Také k němu máme nejblíže a stává se celkem běžnou součástí našich domovů v podobě nábytku, různých dekorací a podobně. Ani zde výrobci nezůstávají v moderní technologii pozadu a skvěle jim poslouží v práci CNC stroje na dřevo, které přináší jisté výhody a především díky různým aplikacím i jisté výhody. V mnohém pomohou automatické linky, které slouží k výrobě dveří, okenních rámů, dřevěných nosníků. Nemluvě o obráběcích centrech pro soustružení, frézování, dlabání dřeva a dalších strojích.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Kopírování článků nebo dalších částí tohoto webu je bez souhlasu redakce zakázáno.