Snižte před koncem roku shon svého e-shopu tím správným způsobem

shop

Každý provozovat e-shopu jistě ví, jak vypadá předvánoční shon. Stres, spousta objednávek, vyřizování, řešení reklamací a fakturování. Obvykle je toho tolik, že se v tom člověk ztrácí a chybuje. Možná právě proto je vhodné zmínit nějaké tipy, jak si ušetřit čas, starosti a nervy. Předvánoční shon lze do jisté míry minimalizovat, a to i z již zmiňovaného finančního hlediska, tedy fakturování.

Nastavte si správná pravidla

Pokud vystavujete faktury ručně, váš předvánoční shon pravděpodobně nikdy nezmizí. To si buďte jisti. I kdybyste neměli tak velké množství zákazníků a expedovaných zakázek, vsaďte na fakturační systémy. Čím více procesů zautomatizujete, tím více času ve výsledku ušetříte. To si buďte jisti.

Pokud je to jenom trochu možné, snažte se svůj fakturační software napojit na nějaký fakturační program. Automatické vystavování faktur je totiž nepostradatelným bonusem. Ulevit si můžete také tím, že klasické pravidelné platby stejné výše nastavíte na delší dobu dopředu. Pokud se cena neměnní, pak to nepředstavuje žádný problém.

Vzhledem k tomu, že spousta zákazníků v současné době platí bankovním převodem nebo platební kartou, nabízí se další nepostradatelná pomůcka. A tou je párování plateb. Když k tomu přidáte ještě možnost okamžitých plateb v systému, není takovému řešení možné cokoliv vytknout.

Začněte používat čárové kódy

S velkým výdejem zboží souvisí také skladové zásoby. I ty byste měli řešit prostřednictvím systému a vše napojit na jeden praktický a efektivní celek. V rámci fakturace lze zmínit také používání čárových kódů neboli EAN kódů. Další z prvků, který vám ve výsledku ušetří práci. Zapomeňte proto na předvánoční shon a vydejte se cestou moderních technologií a systémů. Mnohé z nich lze řešit velice levně a efektivně, o tom se můžete přesvědčit sami na vlastní kůži. Nebojte, letošní svátky jistě zvládnete.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Kopírování článků nebo dalších částí tohoto webu je bez souhlasu redakce zakázáno.