Termínované vklady nabízí způsob zhodnocení

money

V době rapidního zvýšení inflace se spousta lidí ptá, jak zachránit své finance před ztrátou jejich hodnoty. Možností je v tomto směru samozřejmě přehršel. Pokud ovšem nerozumíte akciím a podílovým fondům, držte se raději při zemi a vsaďte na konzervativnější řešení. V tomto směru lze zmínit nejenom spořicí účet, ale také termínované vklady. A právě jim se budeme věnovat podrobněji.

Co je to termínovaný vklad?

Termínovaný vklad má poměrně jasně vypovídající název. Jde o vklad a důležitou roli v něm sehrává také termín. Zhodnocení peněz vázající se právě k době trvání, po jakou necháte peníze uložené v příslušné bance. Termínované vklady jsou zřizovány na měsíce až roky. Čím delší doba, tím vyššího zhodnocení můžete docílit.

Pokud jde o nabídku tuzemských bank, termínované vklady se nejčastěji pojí s dobou jednoho roku. Výjimkou však nejsou delší fixace. Jednorázové a jisté zhodnocení se liší banku od banky. Někdy se můžete setkat ještě s povinností minimální výše vkladu, jindy zase se zhodnocením maximální částky.

Pokud se rozhodnete peníze z termínovaného vkladu získat dříve, než je výpovědní doba, připravte se na to, že získáte pouze svůj vklad bez zhodnocení. Porušujete tím totiž předem danou smlouvu. V některých případech dokonce můžete platit sankční poplatek za předčasný výběr. Proto byste měli na termínovaný účet posílat pouze peníze, které po stanovenou dobu nebudete potřebovat.

Termínovaný vklad online

Když budete chtít realizovat termínovaný vklad, nemusíte kvůli tomu chodit na pobočku bankovní společnosti. Dnes můžete takové věci vyřídit online z pohodlí domova. Stačí využít online žádosti na internetu a celý proces dokončíte do pár minut. Převedete si peníze na nově založený termínovaný účet a budete čekat na zhodnocení. Vaše úspory jsou navíc pojištěny ze zákona.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Kopírování článků nebo dalších částí tohoto webu je bez souhlasu redakce zakázáno.