Za kvalitní potrubí dáte rádi peníze

kg potrubi

Když se pustíte do realizace rodinného domu, ať už formou výstavby nebo rekonstrukce, utratíte peníze za spoustu věcí. O tom není žádných pochyb. Jsou však jisté oblasti, kde byste v žádném případě neměli šetřit. Typickým příkladem je kanalizační a vodovodní potrubí. Tyto produkty totiž kupujete v podstatě na celý život nebo hodně dlouhou dobu. Proto by měla být vyžadována odpovídající kvalita materiálu, ale i preciznost při samotné realizaci.

KG potrubí je vhodné pro kanalizaci

Každý majitel nemovitosti se jistě setkal s oranžovými plastovými trubkami. Ty však nepoužívejte jako vodovodní potrubí, k čemuž slouží trochu jiný typ tohoto materiálu. KG potrubí má odlišný význam. Jde o jeden z nejpoužívanějších kanalizačních systémů upotřebitelných venku. Tyto tvarovky jsou dostupné v široké škále rozměrů od 110 mm do 500 mm. KG potrubí je zhotovené z PVC a nabízí toho opravdu hodně.

Jsou to například roury a kolena. S nimi si však v některých situacích a na vybraných místech jen stěží poradíte. Vhod vám tedy mohou přijít ještě odbočky, čističe, redukce přechody, ale také nejrůznější přesuvky a spojky. Možnosti jsou téměř neomezené a při realizaci kanalizace nenarazíte snad na nic, co by vám chybělo. Dostupné jsou totiž také víčka, zátky a zpětné klapky.

Kanalizace může být z kameniny

Při budování kanalizace se nemusíte spoléhat pouze na KG potrubí, které je z pohledu životnosti téměř nesmrtelné. Z pohledu pevnosti, tvrdosti a životnosti lze vypíchnout také kanalizace z kameniny. V tomto případě asi nedostanete takovou nabídku dílů, přesně se můžete pustit do realizace. K dispozici jsou roury, odbočky a kolena. Výjimkou dokonce není ani přechodka mezi KG a kameninovým potrubím. Zkombinovat tak může obě varianty.

Investujte do kvalitního vodovodního a kanalizačního potrubí, které vám vydrží opravdu spoustu let.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Kopírování článků nebo dalších částí tohoto webu je bez souhlasu redakce zakázáno.