Studentská půjčka a její využití

Chystá se vaše dcera, či syn na studia? Sledujete jejich přípravu nad hromadou knih, společně prožíváte stres, strach z nepřijetí a radost z úspěchu? A to je pouze začátek.Tato změna v životě budoucího studenta nepřináší pouze spoustu dalších povinností, ale i zvýšené náklady spojené se studiem, ubytováním, učebními pomůckami a podobně. V případě rodinných úspor, určených právě pro tuto situaci, má budoucí student vyhráno, ale co když finanční situace rodičů nedovoluje velké dotace a investice do studia zůstávají na studujícím? Mnohdy nezbývá nic jiného, než nutný výdaj řešit půjčkou. Ale jak vybrat tu správnou?

Mnohé vyřeší studentská půjčka bez ručitele.

studentStudentské půjčky nabízejí mnohé bankovní i nebankovní instituce. Samozřejmě záleží na tom, jakou půjčku potřebujete, zda se jedná o vyšší částku určenou na financování celých studií, nebo krátkodobou studentskou půjčku, ihned použitelnou pro jednorázovou platbu například na nákup notebooku, nebo platbu za ubytování. Podle toho také jednotlivé banky určují podmínky splátek, vypočítají vaše úroky a splátky. Ke schválení půjčky je zapotřebí dodat minimálně jeden doklad totožnosti a potvrzení o studiu. Většina institucí nevyžaduje ke schválení půjčky závazek ručitele. Studentská půjčka bez ručitele je poskytována od 18let a většinou se můžete rozhodnout, zda chcete splácet ihned, nebo splátky odložit až po studiu. To obvykle probíhá tak, že peníze na studentskou půjčku ihned dostanete, následně splácíte menší částkou vypočtené úroky a po dokončení studií splácíte vyšší částkou půjčenou jistinu.

I výhodná půjčka se stává dluhem

I díky tomu, že se jedná o účelovou půjčku, patří studentská půjčka bez ručitele mezi ty výhodnější, hlavně díky nižšímu úroku a možnosti odkladu splátek. Banka obvykle studentskou půjčku ihned schválí a vyplatí peníze. Díky jim je studium umožněno i těm dětem, které nemají možnost čerpat finance od rodiny. Na trhu jsou však nabízeny i studentské půjčky bezúčelné, díky nimž si může student zařídit bydlení, koupit auto, nebo zaplatit dovolenou. A právě zde, jako u každé půjčky je nutné uvědomit si, že každá půjčka je dluh, který vám může do budoucna zkomplikovat život. Proto jednejte s rozvahou a půjčujte si peníze až po důkladném zvážení jejich využití.

Obrázek převzat z webu www.freedigitalphotos.net (autor: stockimages)

Kopírování článků nebo dalších částí tohoto webu je bez souhlasu redakce zakázáno.