Vývoj hypoték v roce 2019

Máte v plánu nákup nemovitosti v podobě rodinného domu nebo bytové jednotky? Pak vás určitě bude zajímat vývoj hypotéčního trhu v roce 2019. Jestliže alespoň částečně sledujete vývoj za poslední dobu, pak jistě víte, že úroky mají především vzrůstající charakter. A poslední měsíce jsou toho jasným důkazem. Konec roku 2018 zaznamenal nejrychlejší nárůst za poslední období.

Hypotéky 2019 v současnosti atakují hranici 3 % a u mnohých bankovních společností se už přehoupnuly nad toto číslo. A to určitě není dobrá zpráva pro spoust potenciálních žadatelů.

Zpřísněné hypotéky

Spousta posledních nařízení České národní banky vedla k jedinému cíli. A to je důkladnější lustrace klienta před tím, než mu budou přislíbeny peníze. Takže v roce 2019 se potkáte nejenom s vyšším úrokem, ale přitěžující okolností bude i to, že vám dají v bance pořádně zabrat, než budete schopni získat požadovanou finanční sumu.

A i v tomto případě lze narazit na překážky. Počítat musíte s tím, že už dávno není možné získat hypotéku ve výši 100 LTV neboli v plné hodnotě nemovitosti. Dnes můžete dosáhnout tak na 80 % a spolehněte se i na to, že s každým nárůstem nad 70 % LTV bude docházet ke zvyšování úrokové sazby.

Zdražování hypoték určitě nekončí

Pokud vás napadla spásná myšlenka, že nákup či modernizaci nemovitosti aktuálně odložíte a vyčkáte, až klesnou úrokové sazby hypoték, možná si počkáte. Měli byste vědět, že hypotéky 2019 aktuální výší úroku rozhodně nekončí. Je velkým předpokladem, že jejich hodnota bude neustále stoupat. Takové jsou bohužel vidiny po celé trvání letošního roku a nadcházející budoucnost? Ta není o moc růžovější.

Vývoj hypotéky v roce 2019 je tedy více méně předen dán, takže si sami musíte udělat jasno v tom, zda takové podmínky budete akceptovat či nikoliv.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Kopírování článků nebo dalších částí tohoto webu je bez souhlasu redakce zakázáno.