Zakupte za dobrou cenu kvalitní a odolný spojovací materiál

Sariv

Spojovací materiál nabízí možnost řešení spojů u každého materiálu. V některých případech se využívají trhací nýty a někde se vytvoří spoj nýtovací maticí.

Kvalitní a odolný spojovací materiál

Zpracovatelé plechů, strojírenský průmysl, automobilový průmysl a další průmyslová odvětví by se neobešla bez komponentů, které se označují jako spojovací materiál.

 • Ten se dá rozdělit do dvou hlavních kategorií, podle druhu uskutečnění budoucího spoje.
 1. Spojovací materiál pro nerozebíratelné spoje.
 2. Spojovací materiál pro rozebíratelné spoje.

Do první skupiny patří například trhací nýty. Ty se vyrábějí v mnoha různých konstrukčních provedeních a je tedy možné jejich využití pro konkrétní a přesně dané situace. Trhací nýty slouží ke spojování svou různých materiálů v případě, že je nutné vytvoříte nerozebíratelný spoj.

 • Trhací nýt se skládá ze tří částí:
 • těla
 • nýtu
 • trnu

Tyto části mohou být z jednoho materiálu anebo je možné materiály mezi sebou kombinovat.

Trhací nýty se také rozlišují podle typu hlavy. Hlava nýtu může být plochá, zapuštěná nebo velká. Trhací nýty vynikají spolehlivostí a vysokou odolností.

Nýtovací matice v několika konstrukčních provedeních

Dalším druhem spojovacího materiálu jsou nýtovací matice. Ta se používá v případě, že je zapotřebí využít spojovací prvek pro přípravu závitu k přišroubování dalšího materiálu. Jde zejména o situace, u kterých máme k montovanému prvku přístup pouze z jedné strany.

 • Nýtovací matice se mohou rozdělit z konstrukčního hlediska na
 • nýtovací matice s plochou hlavou
 • nýtovací matice s nízkou hlavou
 • nýtovací matice s redukovanou (zapuštěnou) hlavou.

Nýtovací matice se také využívají v případě nutnosti vytvoření závitu do plechu nebo jiného materiálu, který je příliš tenký a jiný postup by byl nemožný. Dále pro materiály, které jsou přímo nevhodné pro vyřezávání závitu. Nýtovací matice vynikají jednoduchou a rychlou technologií a širokými možnostmi využití. Tyto komponenty se také využívají pro možnost spojení více materiálů.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Kopírování článků nebo dalších částí tohoto webu je bez souhlasu redakce zakázáno.